A A A K K K
людям із порушенням зору
Відділ культури і туризму Чернігівської селищної ради
Бердянського району Запорізької області

Південний маршрут

Просторівський шкільний музей

Відновлений у 2009 році завдяки директору школи Дудинець Світлані Анатоліївні. Знаходиться на території Просторівської загальноосвітньої школи. Займає дві кімнати.

14:25 12.11.2021

Миза Штейнбах (с. Калинівка)

Село засноване в 1812 році Клаасом Вінсом, першим старостою (обершульце) колонії  Молочна, під назвою хутір Вінса. За його нащадків називали хутір (миза) Шмідта або Штейнбах. Це було перше менонітське помістя в Південній Україні. Воно розмістилося пщовж річки Чукрак біля гирла балки, на лівому березі річки Юшанли, на півдні колонії Молочна між селами Штейнфельд та Елізабетталь. Землі власники орендували в уряду Росії. У 1818 році маєток відвідав імператор Олександр І і був вражений масштабами посаджених на місці дикого степу дерев та здобутками у вівчарстві. Іншого разу імператор відвідав маєток у 1825 році і подарував Вінсові 370 десятин землі в знак визнання його заслуг перед колонією.

14:19 12.11.2021

«Парк Мегалітів» на горі Оба-Таш

«Парк Мегалітів» створено у 2013 на горі Оба-Таш. Для відпочиваючих та приїжджих туристів тут проводяться екскурсії, розважально-пізнавальні програми. Дольмени, менгіри, кромлехи, піраміди і навіть лабіринт довжиною понад тисячу людських кроків побудовані на 70 гектарах ніколи не ораного запорізького степу поблизу колишнього гранітного кар’єру.

13:27 12.11.2021

Туристичний комплекс "Великий став"

Комплекс зеленого туризму створений у травні 2007 року. Цей дивовижний куточок землі знаходиться на березі мальовничого, прозорого ставка, утвореного на невеличкій, степовій річці Салтич. Закрита територія комплексу становить 49,17 гектарів, з них майже 39 - водного дзеркала ставка. Об'єкт постійно знаходиться під охороною.

13:24 12.11.2021

Обіточненське СПТУ

Чернігівська громада Запорізької області є багата на історію. Серед іншого, вона відома тим, що там функціонував один із найстаріших в Україні навчальних закладів, який дав не одне покоління кваліфікованих кадрів для сільського господарства всього Північного Приазов’я. Йдеться про Обіточненське сільськогосподарське професійно-технічне училище.

12:40 12.11.2021

Менонітські плантажі

Плантажі, насаджені менонітами у ХІХ столітті, на сьогодні збереглися поблизу сіл Квіткове, Розівка та Панфілівка. Слово “плантаж” походить від німецького слова “плантаже”, що означає плантації, так меноніти називали штучні лісопосадки, які насаджували скрізь для захисту від частих у Приазовських степах вітрів, чи просто для краси та душевного відпочинку. Кожен господар мав у загальному плантажі свій наділ, який доглядав і користувався дровами під час санітарних чисток. Наділи обсаджували ягідними лісовими культурами, квітами (трояндами, тюльпанами, конвалією) та лікарськими рослинами. Дерева висаджувалися рівними алеями. Склад дерев був різноманітний: дуб, липа, ясен, берест, дика груша, слива. Висаджувалися кущі: глід, шипшина, терен, бузина, скумпія. Як згадував житель села Розівка Григорій Григорович Токмань: “наділи позначались трафаретами з прізвищами господарів. Сторожів не було. Кожен господар сам доглядав свій наділ, одержуючи як естетичну, так і матеріальну користь.” З часом плантаж став самостійним рукотворним природним комплексом зі своїм мікрокліматом, рослинним та тваринним світом.

11:20 12.11.2021

Менонітський будинок (с. Розівка)

У селі Розівка, по вулиці Медовій № 30 знаходиться будинок німця-меноніта. Побудований у 1902 році. Це одноповерхова цегляна будівля із двосхилим дахом під черепицею. На тимпані (фронтоні) три фігурні віконця ( розмір 10 х 17.5 м.). Стіни прямі, завершуються геометричним карнизом.

10:53 12.11.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора