Відділ культури і туризму Чернігівської селищної ради
Чернігівського району Запорізької області
Міністерство культури
України
 

До 100 річчя Джа́нні Рода́рі

Дата: 21.10.2020 13:35
Кількість переглядів: 39

23 жовтня 2020 року всесвітньо відомому італійському письменнику, журналісту Джанні Родарі могло б виповнитися 100 років. Чернігівська районна бібліотека для дітей відібрала для Вас літературу автора.

 

Найбільше визнання Джанні Родарі отримав завдяки казкам та книжкам для дітей.

 

Джaнні Франческо Родарі народився в містечку Оменья (Північна Італія) у родині пекаря. Його батько помер, коли Родарі було лише десять років. Родарі і його два брати, Чезаре і Маріо виховувалися їхньою матір'ю в її рідному селі в провінції Варезе. Після закінчення школи Джанні поступив до семінарії, провчився там три роки і отримав диплом вчителя. У віці сімнадцяти років він вже почав викладати у початкових класах в селах його провінції. Ще хлопцем Родарі цікавився музикою (вчився грати на скрипці) і літературою.

 

У 1948 році Родарі почав працювати журналістом і водночас писати оповідання для дітей. У 1951 р. Родарі опублікував свої перші твори: «Книжка веселих віршів» і «Пригоди Цибуліно».

 

У 1966—1969 рр. Родарі працював над спільними проектами з дітьми. У 1970 році за внесок до дитячої літератури був нагороджений Премією Ганса Хрістіана Андерсена, що зробило його одним з найвідоміших італійських дитячих письменників. 

 

 Твори Джанні Родарі перекладені багатьма мовами світу і ожили на екранах.« повернутися

Вхід для адміністратора