A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Відділ культури і туризму Чернігівської селищної ради
Чернігівського району Запорізької області

Всесвітній день китів

Дата: 21.07.2020 13:26
Кількість переглядів: 43

Скільки важить найбільший кит? Чому кити і дельфіни викидаються на берег? Навіщо кити співають пісні? Як дельфіни лікують хвороби? 23 липня в світі відзначається Всесвітній день китів. Це свято було засновано в 1986 році, коли Міжнародна китобійна комісія, після 200 років нещадного винищення, ввела заборону на китовий промисел. Заборона діє і понині і означає, що в усьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м'ясом заборонена.

А Ви знали про дельфінів таке:

1. У водах світу мешкають близько 40 видів дельфінів. Більшість з них живуть в мілководних районах тропічних і помірних океанів, а п’ять видів живуть в річках.

2. Дельфіни — м’ясоїдні тварини. Риба, кальмари та ракоподібні включені в їх список їжі.

3. Дельфіни дуже товариські, живуть в групах, які полюють і навіть грають разом. В одній зграї дельфінів може бути більше 1000 членів.

4. У дельфінів гострий зір як у воді, так і поза нею. Вони чують частоти, що в 10 разів перевищують слух дорослої людини. Їх почуття дотику також добре розвинене, але у них немає нюху.

5. Оскільки дельфіни є ссавцями, їм потрібно випливати на поверхню води, щоб дихати.

 

А ось і цікаві факти про китів:

 

1. Самці горбатих китів, знайдені у водах США, співають «пісні» в шлюбний період у водах поблизу Гавайських островів, в Карибському басейні і в інших місцях. Пісні можуть тривати до 20 хвилин і бути почутими за багато миль.

2. Синій кит — найбільша тварина, яка коли-небудь існувала. Він може вирости до 25-30 метрів в довжину і важити, як 24 слона — це понад 150 000 кг.

Чернігівська районна бібліотека для дітей« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора